Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę

  • Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę
  • Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę
  • Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę
  • Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę
  • Z Wrocławia, przez Oslo na słoneczną Majorkę

Kto: Beata Ratuszniak

Kiedy: 3 maja 2013

Gdzie: Oslo, a dalej Majorka

Nigdy nie zapomnę: Podróżuję tanio - maksymalnie, jak się da. Jeśli więc mam długie międzylądowanie, a lotniska Ryanaira czy Wizzaira oddalone są dość sporo od centrum miast, wybieram nockę na lotnisku. Wiem, że wielu ludzi obawia się kradzieży, czy też tego, że nie będzie gdzie usiąść. Nocki na lotniskach mają jednak swój urok ;) jest to coś, czego nie da się zapomnieć. Niesamowita cisza (przynajmniej w Oslo Rygge, na przykład w Bergamo hałas bywa nie do zniesienia) to atut. Nie da się jednak ukryć, że bywa bardzo, ale to bardzo zimno. Ciepła bluza i kurtka wskazane. Tanie podróżowanie to zgoda na niewygodę, ale jak się chce, to można. Zmęczenie wynagradza uderzenie ciepłego powietrza, kiedy wysiada się na przykład na Majorce ;) wynagradzają to również widoki z okna samolotu. Nie wiem jak inni, ja mogłabym spędzać długie godziny z nosem przyklejonym do szyby. Z Wrocławia wylecieliśmy więc do Oslo, a stamtąd na Majorkę. Za bilety zapłaciliśmy dwa razy mniej, niż gdybyśmy mieli podróżować bezpośrednio z Polski. Zaoszczędzone 300 zł na biletach przeznaczyliśmy na nocleg ;) a sama Majorka to piękna wyspa, choć nasz odpoczynek nie był bardzo aktywny. Zwiedziliśmy El Arenal i Palmę, były to naprawdę leniwe i wspaniałe cztery dni.

Moja rada dla wylatujących z Wrocławia: Na pewno wyjechać wcześniej. W drodze na lotnisko zdarzają się niesamowite korki, stoją w nich samochody i taksówki, jak i autobus. Nie ma niestety połączenia kolejowego, ale trzeba przeżyć.

Latam z Wrocławia bo: Wrocław nie ma tylu połączeń co na przykład Warszawa, ale może być dobrą bazą wypadową do niedrogich krajów skandynawskich, skąd są dużo tańsze loty np. do Portugalii, gdzie Ryanair z Polski nie lata. Jeśli się uprzemy, cenę biletów da się za mknąć w około 200zł w obie strony.

Udostępnij
0 3627

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>