Z Wrocławia na piękne plaże Turcji

  • Z Wrocławia na piękne plaże Turcji
  • Z Wrocławia na piękne plaże Turcji
  • Z Wrocławia na piękne plaże Turcji
  • Z Wrocławia na piękne plaże Turcji
  • Z Wrocławia na piękne plaże Turcji

Kto: Marcin Poznań

Kiedy: wrzesień 2005

Gdzie: Oludeniz, Turcja

Nigdy nie zapomnę: Nigdy nie zapomnę kontrastu między tureckim miastem a turecką prowincją. Można przeżyć mały szok kulturowy. Koniecznie: Efez i białe skały Pamukkale, a także obowiązkowa podróż wypełnionym po brzegi pasażerami busikiem, pełniącym rolę taksówki. Oczywiście z muzyką arabską włączoną przez kierowcę na full. Polecam najpiękniejszą plażę Turcji - Oludeniz. To częsta bohaterka reklam zachwalających uroki tureckiej oferty turystycznej. Po powrocie do Wrocławia - pod koniec września - z kolei "szok termiczny". Wtedy docenia się przewidywalność tureckiej pogody. Czarterowy turystyczny wylot na lotnisko w Dalamanie odbywał się jeszcze ze "starego" lotniska we Wrocławiu. Za to z podróży powr otnej do Wrocławia nigdy nie zapomnę, jak jeden z pasażerów podczas podchodzenia samolotu do lądowania, rozmawiał z kimś przez telefon komórkowy: "Zaraz będziemy, już widzę nasze Tesco...".

Moja rada dla wylatujących z Wrocławia: Jeśli Turcja to pod koniec sezonu - najlepiej przełom września i października. Pogoda wciąż jest wtedy cudowna, a na plażach nie ma już takich tłumów jak w szczycie sezonu. Wiadomo, dzieci muszą wrócić do szkoły.

Latam z Wrocławia bo: Lubię przed wylotem poobserwować samoloty, płytę postojową i pas startowy. Relaksując się na leżance w terminalu, mam to wszystko jak na dłoni. A przy odrobinie szczęścia można zobaczyć niecodzienne samoloty, np. trafiłem na widok lądującego gigantycznego transportowego Rusłana.

Udostępnij
0 2951

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>