Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem

  • Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem
  • Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem
  • Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem
  • Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem
  • Z Wrocławia do Londynu z dobrym humorem

Kto: Agata

Kiedy: 1 kwietnia 2014

Gdzie: Londyn Stanted

Nigdy nie zapomnę: Moja Klasyfikacja pasażerów samolotu :) Wystarczy jedne spojrzenie na pasażerów samolotu, aby ich sklasyfikować:

1 grupa: Po zajęciu miejsc natychmiast się przypinają pasami bezpieczeństwa, wyciągają gazetę i spokojnie ją czytają. Gdy z głośników lecą komunikaty o awariach oni nadal ze znudzonym wyrazem twarzy czytają gazetę. To są doświadczeni pasażerowie, o dużej liczbie odbytych lotów.

2 grupa: Po wejściu do samolotu uważnie wszystko obserwują, chcą wszystkiego dotknąć. Nie potrafią zapiąć pasów bezpieczeństwa. Komunikatów o awariach wysłuchują z dużą uwagą, a na ich twarzy zaczyna się malować przerażenie.To są pasażerowie pierwszy raz lecący samolotem.

3 grupa: Bardzo mocno się przypinają pasami bezpieczeństwa, kilka razy sprawdzają czy wszystko gra, a po starcie samolotu zamykają oczy i drżą z przerażenia. Gdy usłyszą komunikaty awaryjne, zaczynają panikować. Ta grupa to... piloci!

Moja ostatnia podróż była bardzo ciekawa :) primaaprilisowa-Humorystyczna Instrukcja bezpieczeństwa...Jaką usłyszałam w samolocie :) Pracownik linii x ;] „Witamy na pokładzie lotu linii z X do Y. Aby zapiąć pasy, proszę wsunąć metalową część do sprzączki i mocno zacisnąć. Ten pas bezpieczeństwa działa jak każdy inny, a jeżeli nie wiecie jak się zakłada pas bezpieczeństwa, nie powinniście wychodzić z domu bez opieki. W wypadku nagłej utraty hermetyczności, maski tlenowe zsuną się z sufitu. Wtedy proszę przestać krzyczeć, złapać maskę, nałożyć na twarz. Jeżeli podróżujecie z małym dzieckiem, najpierw nałóżcie swoją maskę, a dopiero potem nałóżcie maskę dziecku. Jeżeli podróżujecie z dwojgiem dzieci, zdecydujcie, które kochacie bardziej." "Może być 50 wyjść i sposobów na opuszczenie kochanka, ale są tylko 4 drogi wyjścia z tego samolotu."

To był bardzo udany lot :)ciekawi i bardzo śmiesznie nakręceni pasażerowie i obsługa samolotu. Będę pamiętać ten lot na długo :) tym bardziej że byłam w niezapowiedzianych odwiedzinach u siostry która miała 40 urodzinki. Zrobiłam jej wspaniały prezent swoją wizytą. Była świetna zabawa :) Myślę że moja siostra również nie zapomni takiego prezentu jaką była moja podróż 1.04.2014 ! Powrót był również pełen przygód. Natrafiliśmy na straszną burzę i mgłę były problemy, turbulencje, krzyk i strach . Podchodziliśmy do lądowania 4 razy. Po wylądowaniu okazało się że jesteśmy na lotnisku w Poznaniu a nie we Wrocławiu także podróż trwała 5 godz dłużej niż zwykle.(lot + transport z Poznania) Szybko został zorganizowany transport autobusowy na lotnisko do Wrocławia była to również pamiętna podróż/przygoda. Której nigdy nie zapomnę :)

Moja rada dla wylatujących z Wrocławia: Kochani pamiętajcie że możecie zabrać ze sobą na pokład bagaż podręczny o wadze w zależności od linii od 5 do 10 kg. [radzę tego przestrzegać] Po podróży możliwe zmęczenie i pojawienie się Jet lag które powoduje zakłócenia w rytmie dnia. Symptomy jet lagu można łatwo zminimalizować: - odpoczynkiem przed i podczas podróży; - noszeniem wygodnych ubrań; - jedzeniem lekkich posiłków oraz piciem dużej ilości wody oraz soków owocowych przed oraz podczas lotu; - unikaniem lub minimalizowaniem spożywania kofeiny oraz alkoholu przed oraz podczas trwania lotu; - gimnastykowaniem się podczas i po locie; - zachowaniem stałej pory zasypiania. Na zatkane uszy, proponuję żuć gumę lub ssać cukierka podczas lotu :)

Latam z Wrocławia bo: Wrocław AIRPORT - to Moje ulubione lotnisko. I uważam, że najładniejsze. Dobra architektura, wszystkie infrastruktury lotniskowe na właściwym poziomie. Dobry i krótki dojazd do centrum, Autobus linii 406 kursuje z/do Dworca Głównego PKP i Centralnego PKS codziennie co 20 minut, a przejazd całej trasy zajmuje około 30 minut, Autobus nocny linii 249 kursuje z centrum miasta przez Port Lotniczy trzy razy w ciągu doby, Przejazd taksówką między lotniskiem a centrum miasta kosztuje około 30-35 PLN i trwa około 15 minut. Duży Parking ponad 1500 miejsc parkingowych (20% zniżki przy rezerwacji on-line) Lotnisko jest położone bardzo blisko miasta i zarazem blisko obwodnicy Wrocławia. Kilka razy sprawdzałam życzliwość pracowników terminalu „ jest na 6 ” Wrocławskie lotnisko to klasa sama w sobie. Miasto ma naprawdę czym się chwalić - czysty, piękny terminal, łatwy i tani dojazd. Owe lotnisko jest duże, komfortowe, z miłą i pomocną obsługą. Samoloty latają regularnie z wyjątkiem złej pogody gdzie zdarzają się opóźnienia. Szeroki wybór połączeń lotniczych które można sobie dopasować do innych lotów i w ten sposób odwiedzić większą część Europy. POLECAM !!!

Udostępnij
0 4462

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>