Z Wrocławia do dziecięcego świata magii

  • Z Wrocławia do dziecięcego świata magii
  • Z Wrocławia do dziecięcego świata magii

Kto: Aneta I.

Kiedy: 23.06.12

Gdzie: Disneyland Paryż

Nigdy nie zapomnę: Nigdy nie zapomnę swojego wrażenia po przekroczeniu bram Disneylandu. Poczułam się jak małe dziecko, które nagle znalazło się w świecie znanym wyłącznie z ekranu TV. Różowy zamek z strzelistymi, błękitnymi wieżami jest prawdziwy, a myszka Mickey naturalnych rozmiarów macha do mnie przyjaźnie. Po ulicach spaceruje tłum wszystkich ras i kolorów, a na twarzy każdego gości uśmiech rozrzewnienia i luzu. Paryż....Paris...a właśnie że nie, bo Disneyland.

Park Rozrywki od jakiegoś czasu obchodzi swoje 20-lecie. Od dziecka chciałam tam pojechać. Nadarzył się stosowny moment i świetna promocja cenowa. Bilet na podparyskie lotnisko Beauvais tam i z powrotem wyniósł mnie około 22 0zł. Dotarcie do samego Disneylandu nie stanowiło żadnego problemu. Z paryskiej stacji metra odjeżdża pociąg RER pod same bramy tego baśniowego raju. Disneyland cudownie pachnie gumą do żucia, watą cukrową i czekoladą. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki cały rzeczywisty świat znika, a ty pędzisz do kolejki, aby dosiąść drewnianego konia na wspaniałej francuskiej karuzeli. Kolejki, bez względu na porę roku to legenda tego miejsca. Najlepiej być wcześnie rano, by zdążyć odstać czas do wszystkich rozrywek. Przy niektórych obleganych atrakcjach możemy wziąć z automatu darmowy bilet Fastpass z wydrukowaną godziną - jeśli przyjdziemy punktualnie, wejdziemy tzw. szybkim wejściem. Nie brak też wszelkiego rodzaju barów i restauracji.

Niestety ceny również bajkowe. W skład całego kompleksu rozrywkowego wchodzą dwa parki: Park Disneyland, podzielony na pięć krain oraz Walt Disney Studios podzielony na 4 strefy. Niestety jeden, bardzo intensywny dzień wystarcza tylko na Park Disneyland. Zaraz po wejściu znajdujesz się na Main Street amerykańskiej ulicy z przełomu XIX i XX w. Z wystaw śmieją się do ciebie maski myszki Mickey i bajeczne suknie dla królewny, a po ulicy jeździ zabawny stary samochód, warto zwolnić i wsłuchać się w odgłosy miasteczka. Gdy staniesz przed gabinetem stomatologicznym, usłyszysz krzyki nieszczęśliwego pacjenta, zaś w słuchawce starego telefonu rozmowy mieszkańców...dalej już tylko wybierasz co chcesz przeżyć za chwilę. Czy to będzie Fantasyland z baśniowym zamkiem Śpiącej Królewny, a może Frontierland – świat westernów, Indiany Jonesa, Pocahontas i dzikiego zachodu! Do poszukiwania skarbów, szalonej przejażdżki prawdziwą piracką łodzią i latania z Piotrusiem Panem zaprasza Adventureland. Dla tych co lubią emocje rollercoastera, lot statkiem z Gwiezdnych Wojen, jazdę samochodzikami czy kino, gdzie wyświetlany jest w 3D „Capitan Eo” z Michaelem Jacksonem idealnym miejscem jest Discoveryland.

Każdy z parków tematycznych ma zaznaczony na mapie stopień trudności i przeznaczenie wiekowe. Są atrakcje dla maluszków, ale też Space Mountain z którego wysiadłam z gęsią skórką na trzęsących nogach. Kiedy zbliża się wieczór wszyscy gromadzą się przy głównej ulicy. Rozpoczyna się wielki pochód bajkowych postaci naturalnych rozmiarów. Oczom tłumu ukazują się wróżki, Kubuś Puchatek, Kaczor Donald i wielu innych bohaterów z królestwa magi czarów i bajek. Jedne podchodzą do zachwyconych dzieciaków i ich rodziców, machają, ściskają... inne jadą na ogromnych wspaniałych kolorowych instalacjach. Cale miasteczko skrzy się tysiącem świateł, zapada zmrok, a mnie nie chce się wracać do domu. Na gości czeka kilka disnejowskich hoteli, a ja żałuje, że muszę wrócić do Paryża....rekompensuje to jednak widok wieży Eiffla nocą.

Moja rada dla wylatujących z Wrocławia: Nie zdziwcie się przy lądowaniu na lotnisku Paryż Beauvais. "Hangar" w polu może rozczarować swoim wyglądem po nowoczesnym, o wysokim standardzie wrocławskim porcie lotniczym. By ułatwić sobie poruszanie się po mieście najlepiej kupić bilet Paris Visite. Obejmuje on całą komunikację, również kolejkę miejską do Disneylandu.Kartę Paris Visite kupuje się w kasie na większych stacjach metra i RER.

Latam z Wrocławia bo: Latam z Wrocławia bo kocham podróże, a samolot to najszybszy i wygodny środek transportu. Dwie godziny i jestem w większości stolic europejskich.

Udostępnij
0 3558

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>